Chcesz mieć w pokoju optymalne warunki pracy, wypoczynku czy snu niezależnie od pory roku? Szukasz rozwiązań, które pozwolą na nie tylko schłodzić i ogrzać powietrze w pomieszczeniu, ale także będą wydajnie je filtrować dla uzyskania atmosfery wolnej od zanieczyszczeń? Nie wiesz, jakie urządzenia lub systemy wybrać, aby sterowanie nimi było łatwe, a skuteczność wysoka? W naszej ofercie znajdziesz klimatyzatory, które zapewnią nie tylko wydajną pracę w zakresie chłodzenia i grzania, ale również doskonale sprawdzą się w oczyszczaniu powietrza.
Dostarczamy klimatyzatory dostosowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. W naszej ofercie znajdziesz jednostki z każdej półki cenowej sprawdzonych producentów europejskich i światowych. Zapewniamy klimatyzacje do każdego typu pomieszczenia i wielkości powierzchni. W ofercie mamy klimatyzację typu split, multisplit, a także klimatyzatory przenośne.
Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby. Pomożemy w doborze urządzeń tak, aby odpowiadały Twoim oczekiwaniom i możliwościom. Dysponujemy dużą bazą certyfikowanych montażystów, którzy wykonają montaż klimatyzacji do pokoju zarówno w obiektach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.
Szukasz klimatyzacji pokojowej, która sprawdzi się w Twoim mieszkaniu?
Pragniesz komfortowych warunków termicznych latem i zimą?
Zadzwoń — przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!
Wybierz typ klimatyzacji do pokoju
Pierwszym krokiem przy wyborze klimatyzacji jest decyzja w zakresie typu systemu. Możesz zdecydować się na klimatyzację typu split lub multisplit. Jeśli nie chcesz lub nie możesz wybrać klimatyzacji stacjonarnej, polecamy przenośne klimatyzatory, które pozwolą na uzyskanie oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu.
Kiedy wybrać klimatyzatory split? Na ten typ systemu klimatyzacji warto się zdecydować w sytuacji, kiedy chcesz zoptymalizować temperaturę jedynie w jednym pomieszczeniu. Taki układ składa się z jednej jednostki wewnętrznej i agregatu, który jest ulokowany na zewnątrz pomieszczenia/ budynku.


Wybierz typ klimatyzacji do pokoju
W sytuacji, kiedy w jednym budynku masz kilka pokoi, w których chcesz cieszyć się optymalną temperaturą latem i zimą, możesz skorzystać z klimatyzacji multisplit. W tym przypadku w ramach jednego układu zawierającego jedną jednostkę zewnętrzną możesz obsłużyć do pięciu pokoi.
W sytuacji, kiedy nie ma możliwości instalacji stacjonarnej klimatyzacji powinieneś rozważyć zakup klimatyzatora pokojowego przenośnego. Na klimatyzator przenośny nie musisz mieć zgody właściciela obiektu na podwieszenie agregatu na elewacji. Taką jednostkę możesz także wziąć ze sobą, kiedy opuszczasz wynajmowane mieszkanie.
Sprawdź rodzaje klimatyzatorów, które możesz wybrać do pokoju
W ramach klimatyzacji do pokoju doskonale sprawdzają się wszystkie typy jednostek wewnętrznych, które możesz wykorzystać zarówno w układach opartych o klimatyzację split, jak i klimatyzację multisplit.
W zastosowaniach w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy użyteczności publicznej możesz wykorzystać:
- klimatyzatory ścienne
- klimatyzatory kasetonowe
- klimatyzatory kanałowe
- konsole


Klimatyzatory ścienne to najpopularniejsze rodzaje jednostek wewnętrznych. Sprawdzają się zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Ich zaletą jest cicha praca, wysoka energooszczędność oraz elastyczność w zakresie miejsca montażu. Co ważne, na rynku dostępny jest ogromny wybór klimatyzatorów ściennych, wśród których znajdziesz urządzenia wyróżniające się kolorem czy designem. Warto dodać, że klimatyzatory ścienne przeznaczone są do obsługi pomieszczeń o zróżnicowanej powierzchni. Szczególnie polecane są jako mała klimatyzacja do pokoju.
W pokojach sprawdzą się również klimatyzatory kasetonowe. Ten rodzaj urządzeń jest szczególnie popularny w budynkach użyteczności publicznej, ale coraz częściej doceniają go także osoby prywatne zlecające montaż w domu. Kasety to jednostki, które zapewniają dystrybucję powietrza w 4 kierunkach, co sprawdza się doskonale w większych pomieszczeniach. Warto podkreślić, że klimatyzatory kasetonowe montowane są w przestrzeni sufitowej, zazwyczaj w suficie podwieszanym. Wysokość kaset sprawia, że montowane są w pomieszczeniach wysokich — np. w kamienicach czy loftach, ponieważ standardowa wysokość pokoi w blokach jest zbyt niska dla tego typu urządzeń.


Klimatyzatory kanałowe są urządzeniami, które doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach wąskich i długich. Charakterystyczną cechą tych jednostek jest to, że w zasadzie są one niewidoczne dla użytkowników, którzy mogą zobaczyć jedynie kratkę wylotu powietrza. Całość urządzenia ukryta jest w kanale.
Ciekawym rozwiązaniem są klimatyzatory przypodłogowe, które zwane są także konsolami. Ten typ urządzeń montowany jest na ścianie zazwyczaj blisko podłogi. Można go umieszczać w niszach pod parapetami okiennymi. Konsole zapewniają podwójny nawiew (od góry i od dołu), dzięki czemu doskonale rozprowadzają powietrze po pokoju. Często wyposażone są w tryb ogrzewania podłogowego, co podnosi komfort termiczny w pomieszczeniu.
Klimatyzator pokojowy, który chłodzi, grzeje i doskonale wygląda w Twoim salonie?
Sprawdź naszą ofertę klimatyzatorów do pokojów!
Jaka klimatyzacja do sypialni, a jaka do salonu?
Klimatyzator domowy może obsługiwać pomieszczenia o odmiennej funkcji. Warto zawczasu wiedzieć, do jakiego pokoju wybierasz konkretny model, ponieważ pozwoli Ci to na dokładniejsze dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb.
W salonie, który jest zazwyczaj pomieszczeniem stosunkowo dużym, sprawdzi się klimatyzator pokojowy, który zapewni komfortowe warunki niezależnie od nasłonecznienia, liczby osób przebywających w pomieszczeniu czy urządzeń generujących ciepło (telewizor, sprzęt agd w przypadku aneksu kuchennego itp). Dlatego do salonu warto wybrać jednostkę, której moc chłodnicza jest o 20-30 % większa, niż do sypialni o tej samej powierzchni. Do tego w pokoju dziennym można pokusić się o klimatyzator ścienny o wyjątkowym designie — w formie obrazu, plakatu, zdjęcia czy zdejmowanego panelu wykonanego z tkaniny.

W sypialni, poza komfortowymi warunkami, kluczowa jest emisja dźwięku emitowanego przez klimatyzator podczas pracy. Tu najlepiej sprawdzą się klimatyzatory ścienne, które zapewniają najcichsze działanie. Dobra klimatyzacja do pokoju emituje jedynie 19 dB(A) – czyli tyle, co cichy ludzki szept, więc nie będzie zakłócać ciszy niezbędnej do spania. W sypialni zazwyczaj potrzebny będzie mały klimatyzator pokojowy, ponieważ te pomieszczenia często należą do mniejszych w mieszkaniu czy domu.
W pokoju dziecinnym z kolei mozesz zamontować klimatyzator, który zapewnia nie tylko wysoką wydajność chłodzenia i grzania, ale również skutecznie oczyszcza powietrze. Warto pamiętać, że dzieci są szczególnie narażone na zanieczyszczenie powietrza. Tu także istotną rolę gra cicha praca klimatyzacji do pokoju, która nie może zakłócać skupienia podczas odrabiania lekcji, odpoczynku czy spania.
W coraz większej liczbie domów jeden z pokoi przeznacza się na gabinet. Tu komfortowe warunki stają się niezbędne do wydajnej pracy. Jednostka nie może pracować głośno. Warto także przemyśleć jej lokalizację, aby nie powodowała bezpośredniego nadmuchu na użytkownika.
Sprawdź funkcje klimatyzacji
Kupując klimatyzację do pokoju sprawdź zawczasu funkcje, jakie oferuje. W zasadzie wszystkie klimatyzatory domowe zapewniają funkcję chłodzenia i grzania. Część ma dostępną także funkcję wentylacji i osuszania. W ten sposób możesz korzystać z klimatyzacji przez cały rok kalendarzowy, nie tylko podczas letnich upałów.
Współczesna klimatyzacja to także obietnica czystego powietrza w pomieszczeniach. Najlepsze filtry i funkcje oczyszczania powietrza mają klimatyzatory ścienne, które eliminują nie tylko kurz, alergeny, zarodniki grzybów czy wirusy i bakterie, ale również cząsteczki smogu PM 10 i PM 2.5. Co więcej, bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w jonizator powietrza, który zapewnia neutralizację drobnoustrojów i alergenów na powierzchniach oraz usuwa nieprzyjemne zapachy z powietrza. W ten sposób możesz zawsze cieszyć się czystą, zdrową i świeżą atmosferą w pokoju.


Przy zakupie klimatyzatora do pokoju powinieneś zwrócić uwagę na jego wydajność i energooszczędność. Coraz więcej modeli zapewnia klasę energetyczną A dla chłodzenia i grzania. Najlepsze klimatyzatory pod tym względem gwarantują klasę energetyczną A+++ zarówno dla chłodzenia i grzania. W ten sposób pobierają minimalną ilość prądu, co przekłada się na niskie rachunki za energię.
Przy wyborze klimatyzatora pokojowego warto zwrócić uwagę na opcje sterowania jednostką. W standardzie każdy klimatyzator ma pilot. Coraz więcej urządzeń ma również wbudowany moduł Wi-Fi, pozwalający na sterowanie jednostką za pomocą internetu z poziomu aplikacji na smartfonie czy tablecie. Część zapewnia także możliwość sterowania urządzeniem za pomocą krótkich poleceń głosowych. Możesz zdecydować się również na klimatyzatory, które w opcji mają możliwość sterowania przewodowego lub podłączenia do centrali sterującej inteligentnego domu.
Co jeszcze może być ważne z punktu widzenia użytkownika w zakresie funkcji oferowanych przez klimatyzację do pokoju? Zwróć uwagę na sposób dystrybucji powietrza, utrzymanie takiej samej temperatury w całym pokoju, funkcję auto restartu, czy wyłączania się w przypadku braku osób w pokoju itp. Powyższe funkcje będą przyczyniać się nie tylko do podniesienia komfortu użytkowania, ale także do niższego zużycia energii.
Potrzebujesz pomocy w wyborze klimatyzacji do pokoju?
Nasi specjaliści wskażą Ci modele dopasowane do Twoich potrzeb!
Jak wybrać klimatyzator do pokojów o różnej powierzchni?
Klimatyzatory do pokoju powinieneś dobierać przede wszystkim na podstawie wielkości pomieszczenia, na podstawie którego określisz właściwą moc chłodniczą jednostek. Przyjmuje się, że moc chłodnicza klimatyzatora do pokoju powinna być 10 razy niższa, niż jego powierzchnia. W przypadku, kiedy pokój ma duże przeszklenia okienne, znajduje się po południowej stronie i charakteryzuje się wysokim nasłonecznieniem lub ulokowane są w nim sprzęty generujące ciepło (komputery, agd itp.) wybierz klimatyzator o mocy większej o 20-30 %.
Jaki klimatyzator do pokoju 20 m2 będzie najlepszy? Tu powinna sprawdzić się jednostka wewnętrzna o mocy 2 kW, ale jeśli będzie ona obsługiwać nasłoneczniony pokój zlokalizowany na najwyższej kondygnacji przy niskim stopniu izolacji budynku to z pewnością warto zainwestować w klimatyzator o mocy 2,5 kW. Taka jednostka zagwarantuje oczekiwaną wydajność i zapewni odpowiednie schłodzenie pomieszczenia i komfortowe warunki termiczne.
Analogicznie dla klimatyzatora o mocy 4,0 kW maksymalna wielkość pomieszczenia wynosi 40 m2. Takie urządzenie zapewni odpowiednie warunki termiczne dla pokoju położonego od północnej strony. Jeśli pomieszczenie będzie usytuowane po południowej stronie budynku, należy zwiększyć moc klimatyzatora do co najmniej 4,5 kW.
Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!
Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.