Pompy ciepła
Pompy ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w polskich domach, które pozwala na obniżenie kosztów pozyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania czy chłodzenia w budynkach. Co więcej, jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne, które sprzyja obniżeniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, zmniejszając konieczność stosowania paliw kopalnych w systemach centralnego ogrzewania.
ClimaPolska także pragnie mieć swój udział w działaniach proekologicznych dążących do poprawy stanu atmosfery. Jednocześnie pragniemy dostarczyć Państwu rozwiązania sprawdzone, które spełnią Wasze oczekiwania zarówno pod względem ekologii, jak i energooszczędności i efektywności działania. Dlatego polecamy systemy pomp ciepła typu powietrze-woda, które zostały stworzone przez producentów dostarczających na rynek urządzenia wysokiej klasy, niezawodne i gwarantujące pełną wygodę użytkowania.
Toshiba
Systemy do przygotowania cwu oraz ogrzewania i chłodzenia, ESTIA i ESTIA Powerful oraz termodynamiczne pompy ciepła (monoblok); zapewniają możliwość podłączenia do systemu fotowoltaicznego
Daikin
Wysokiej klasy pompy ciepła nisko- i wysokotemperaturowe, do przygotowywania cwu, ogrzewania i chłodzenia, do zastosowania z klimakonwektorami stojącymi, naściennymi i kanałowymi
Mitsubishi Electric
Systemy Ecodan do przygotowywania cwu, ogrzewania i chłodzenia, oparty o 3 różnorodne technologie inwerterowe Power Inverter, Eco Inverter i Zubadan Inverter, do zastosowania z systemem mono- i biwalentnym.
Masz pytania dotyczące klimatyzacji?
Potrzebujesz doradztwa czy wsparcia?
Skontaktuj się z nami – pomożemy!
Zasada działania pomp ciepła powietrze-woda
Pompa ciepła do ogrzewania/chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu. Jest jednym z popularniejszych źródeł energii odnawialnej i sprzyja poprawie czystości powietrza atmosferycznego. Pobrane przez pompę ciepła powietrze z zewnątrz, dzięki czynnikowi chłodniczemu oraz sprężeniu wytwarza ciepło, które następnie przeznaczone jest do przygotowania cwu i ogrzewania powietrza w ramach centralnego ogrzewania. Co więcej, pompa ciepła może być wykorzystana także do chłodzenia pomieszczeń. W tym przypadku proces chłodzenia jest odwrotny od ogrzewania – czyli czynnik chłodniczy odbiera energię cieplną z wody znajdującej się w instalacji i odprowadza ją na zewnątrz. W efekcie pompy ciepła znajdują zastosowanie przez cały rok kalendarzowy, jednocześnie zapewniając obiektowi ciepła wodę użytkową.
Pompy ciepła powietrze-woda – zalety zastosowania
Pompy ciepła to systemy, które można elastycznie dostosować do potrzeb użytkowników obiektu. Mogą być montowane w budynkach nowych jeszcze przed oddaniem ich do użytku, ale istnieją także rozwiązania, które można zastosować do istniejących instalacji co. Systemy pomp ciepła mogą współpracować z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, klimakonwektorami (także kanałowymi czy przypodłogowymi).
Co więcej, system pomp ciepła można spiąć z fotowoltaiką, dzięki czemu nie będzie generował żadnych kosztów, ponieważ energię elektryczną pobierał będzie ze słońca. Innym rozwiązaniem jest połączenie pomp ciepła z innymi źródłami energii – np. z kotłem grzewczym gazowym czy olejowym, a także systemem kolektorów przeznaczonych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.
Pompy ciepła znajdą zastosowanie w obiektach mieszkalnych – typu mieszkania czy domy, ale także w obiektach większych – budynkach użyteczności publicznej, szkołach, hotelach, obiektach turystycznych i innych (kaskadowe systemy pomp ciepła).
Jak wybrać odpowiedni system pomp ciepła?
Bez wątpienia – najważniejszą cechą systemu pomp ciepła jest jego wydajność. To ona będzie odpowiedzialna za właściwe warunki temperaturowe w pomieszczeniach niezależnie od warunków panujących na zewnątrz obiektu. Dlatego wybierając pompę ciepła najpierw warto sprawdzić, w jakich temperaturach zewnętrznych będzie ona wydajnie pracować.Ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie systemu hybrydowego, który będzie wykorzystywał pompę ciepła oraz inne źródło energii cieplnej – np, kocioł gazowy, olejowych czy na pellet. Następną istotną cechą takiego systemu są koszty eksploatacyjne, które będzie ponosił właściciel/użytkownik. Tu dużą rolę pełnić będą współczynniki efektywności sezonowej SCOP (dla ciepła) i SEER (dla chłodzenia).
Jeśli zależy Ci na stanie środowiska naturalnego oraz czystości powietrza w najbliższej okolicy warto zainwestować w system pomp ciepła. Dbałość o ekologię może iść w parze z ograniczeniem wydatków oraz pełnym komfortem użytkowania. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy różnorodne rozwiązania, które uwzględnią Twoje potrzeby, możliwości i oczekiwania.
Piotr Czarnecki
Handlowiec
Pomagam w doborze najlepszych rozwiązań – skontaktuj się ze mną.
Chcesz wiedzieć więcej o Daikin Stylish lub innych modelach klimatyzatorów?
Skontaktuj się z nami!
Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości!
Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!
Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.